Reklamačný poriadok

7. ODSTÚPENIE OD VYBAVENEJ OBJEDNÁVKY

 1. Kupujúci je v súlade so zákonom oprávnený bez udania dôvodu odstúpiť od vybavenej objednávky (podľa zákona "od kúpnej zmluvy", ak už kupujúci prevzal tovar) do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru.
 2. Bod 7.1 týchto Obchodných podmienok sa vzťahuje iba na kupujúceho, ktorý si tovar objednal ako súkromná osoba (fyzická osoba nepodnikateľ)
 3. Tovar na vrátenie musí byť:
  1. nepoužitý,
  2. nepoškodený,
  3. kompletný,
  4. zabalený v pôvodnom nepoškodenom obale,
  5. vrátane priloženého dokladu o kúpe.
 4. Ak sa kupujúci rozhodne vrátiť tovar podľa bodu 7.1 týchto Obchodných podmienok, je povinný:
  1. kontaktovať www.deltatex.sk so žiadosťou o odstúpenie od vybavenej objednávky, uviesť dátum kúpy a číslo svojho účtu pre vrátenie peňazí,
  2. zaslať tovar naspäť na adresu www.deltatex.sk, Môťovská cesta 276, 960 01 Zvolen - tovar sa odporúča poslať doporučene, poistený a použiť vhodné balenie, aby počas prepravy nedošlo k znehodnoteniu pôvodných obalov a samotného tovaru (www.deltatex.sk neručí za prípadnú stratu alebo poškodenie tovaru počas prepravy),
  3. uhradiť výdavky súvisiace s vrátením tovaru (poštovné, poistenie, ...).
 5. Po splnení podmienok podľa bodov 7.1 až 7.4 týchto Obchodných podmienok a po obdržaní vráteného tovaru je www.deltatex.sk povinný:
  1. prevziať tovar naspäť,
  2. vrátiť kupujúcemu v lehote najneskôr 14 dní odo dňa odstúpenia od vybavenej objednávky celú cenu zaplatenú za tovar.
 6. V prípade nesplnenia niektorej z podmienok podľa bodov 7.1 až 7.4 týchto Obchodných podmienok nebude www.deltatex.sk akceptovať odstúpenie od vybavenej objednávky a tovar bude vrátený na náklady kupujúceho naspäť.

8. ZÁRUKY A REKLAMÁCIE

 1. Vybavovanie reklamácií sa riadi záručnými podmienkami tovaru a Obchodným zákonníkom.
 2. Záručná doba na všetok ponúkaný tovar v internetovom obchode www.deltatex.sk je 24 mesiacov pri dodržaní podmienok používania daného tovaru.
 3. Záruka sa nevzťahuje na bežné opotrebenie veci (alebo jej častí) spôsobené používaním.
 4. Pri neoprávnenej reklamácii je kupujúci povinný uhradiť všetky náklady vzniknuté riešením tejto reklamácie.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.